El Emeği
Giriş Yap Üye Ol Satış Yap
Sepetim
0,00 TL
Giyim
Takı
El Sanatları
El Örgüsü İşleri
İşleme & Nakış & Dantel
Ev Tekstili
Bebek ve Çocuk
Amigurumi
Dokuma
Özel Günler
Malzemeler
Müşteriler
Satıcılar
Hakkımızda
Sözleşmeler ve Kurallar
İptal ve İade
İptal ve İade Koşulları
1. İşbu şartlarda yazan 3. maddede sayılı haller ayrık olmak üzere sitemizden ürün/ hizmet satın alan bir Alıcı, yedi gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmesi yeterlidir.
2. Cayma hakkı süresi, malın teslimine ilişkin sözleşmelerde, tüketicinin malı teslim aldığı günden itibaren, diğer sözleşmelerde ise sözleşmenin akdedildiği günden itibaren işlemeye başlar.
3. Aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkı kullanılamaz: 
a) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde,
b) Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen mallara ilişkin sözleşmelerde,
c) Alıcının istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmelerde,
ç) Alıcı tarafından ambalajının açılmış olması şartıyla, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmelerde,
d) Gazete, dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmelerde,
e) Bahis ve piyangoya ilişkin hizmetlerin ifasına ilişkin sözleşmelerde,
f) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye/Alıcı'ya anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmelerde,
g) Gıda maddelerinin, içeceklerin ya da diğer günlük tüketim maddelerinin, alıcının meskenine veya işyerine götürülmesine ilişkin sözleşmelerde.
4. Cayma hakkının kullanılması hâlinde satıcı, cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren en geç on gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli ve alıcıyı borç altına sokan her türlü belgeyi alıcıya hiçbir masraf yüklemeksizin iade etmek ve yirmi gün içerisinde de malı geri almakla yükümlüdür.
5. Teslim alınmış olan malın değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engel değildir. Ancak değer azalması veya iadenin imkânsızlaşması alıcının kusurundan kaynaklanıyorsa satıcıya malın değerini veya değerindeki azalmayı tazmin etmesi gerekir. Malın mutat kullanımı sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalar değer azalması sayılmaz.
6. Alıcı, satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra ürün teslimat için kargoya verilmemişse ve satıcı ile karşılıklı olarak anlaşmaya varılmışsa sözleşmeden dönmek suretiyle satın alma işlemini iptal edebilir. Ürünün kargoya verilip verilmediği konusunda satıcının vereceği bilgi esas alınır. Ürün kargoya verilmişse şartları varsa cayma hakkı kullanılabilir.

Hakkımızda

Biz Kimiz? Basında Biz İletişim

Müşteriler

Alıcı Rehberi Nasıl Üye Olurum? Kredi Kartı ve Ödeme Güvenliği Sıkça Sorulan Sorular

Satıcılar

Satıcı Rehberi Satış Süreci Nasıl Ürün Eklerim? Kurumsal Üyelik Başarılı Satıcı Olmanın İpuçları

Gizlilik ve Kullanım

Gizlilik Politikası Kullanıcı Sözleşmesi İlan Verme Kuralları Kullanım Koşulları İptal ve İade

Bizi Takip Edin

Facebook Twitter Instagram Google+
© Copyright 2015-2023 elemegibunlar.com
Elemegi.com KOSGEB tarafından desteklenmektedir.