El Emeği
Giriş Yap Üye Ol Satış Yap
Sepetim
0,00 TL
Giyim
Takı
El Sanatları
El Örgüsü İşleri
İşleme & Nakış & Dantel
Ev Tekstili
Bebek ve Çocuk
Amigurumi
Dokuma
Özel Günler
Malzemeler
Müşteriler
Satıcılar
Hakkımızda
Sözleşmeler ve Kurallar
Satıcı Rehberi
Ne tür ürünler satabilirim ?
Elemegibunlar.com üzerinden sadece kendi yaptığınız el emeği ürünleri satışa çıkarabilirsiniz. Yani el örgüsünden, ebru sanatına, ahşap işlemeden, dokuma işine, boncuk işinden, takı tasarımına ve seramikten, vintage ürünlere kadar el emeği olan her türlü ürününüzü burada satışa sunabilirsiniz. Her türlü gıda ürünleri, fabrikasyon olarak üretilmiş ürünler, yasalara uygun olmayan ya da kaçak ürünler, markalı ürünlerin sahtelerinin elemegibunlar.com üzerinden satılması yasaktır. Bu tür ürünler inceleme aşamasında reddedilir ve listelenmezler. Yasaklı ürünler listesini incelemek için tıklayın.
Yukarıdaki maddelerde belirtilen nitelikte bir ürün satışı tespit ettiğinizde, ürün sayfalarında yer alan "Rapor Et" linkini kullanarak bu durumu elemegibunlar.com'a bildirebilirsiniz.
 
Üye oldum ürün satmak için ne yapmam gerekiyor?
Ürününüzü siteye eklemek için giriş yaptıktan sonra sayfanın sağ üst kısmında yer alan Satış Yap linkine ya da buraya tıklayın.
İlk adımda ürününüzün listelenmesini istediğiniz kategoriyi seçip sonraki adıma geçin. İkinci adımda ürününüzün başlığı, açıklamaları, fotoğrafları, gönderim koşulları gibi diğer bilgileri girin. Bu bölüm ile ilgili daha detaylı yardım için buraya tıklayabilirsiniz.
Sonraki adımda ürününüz ekibimiz tarafından incelenmek üzere kaydedilecektir.
İnceleme ardından ekibimiz size ürününüzün sitede yayınlanmaya başladığını veya ürün ile ilgili düzeltme talebine dair bir e-posta gönderecektir. İnceleme süresi ekibimizin yoğunluğuna göre 1 ila 6 saat sürmektedir.
 
Satışa çıkardığım ürün neden yayınlanmadı ?
Satışa çıkarmış olduğunuz ürün, ekibimiz tarafından incelenmek üzere; ürün başlığı, ürün açıklamaları, ürün fotoğrafları gibi bilgilerinizi sisteme kaydedilmiştir.
Elemegibunlar.com ekibi tarafından incelenmiş ve eksik görülmüş gerekli açıklamalar ya da hatalı fotoğraf kullanımı ( üzerinde logo,yazı,telefon,adres ) gibi durumlarda ilanınız yayınlanmaz ve destek ekibimiz eksikleri veya hatalı gördüğü durumları sizden e-posta yolu ile düzeltmeniz uyarısında bulunur.
Siz gerekli düzeltmeleri yaptıktan sonra ilanınınız tekrar incelenip yayınlanmaya başlar.
ÖNEMLİ:
  • 20MB dan daha büyük fotoğrafları yükleyemezsiniz.
  • Kare modda çekilmiş fotoğraflar yüklemelisiniz.
  • Fotoğraf üzerinde herhangi bir yazı, iletişim bilgisi, isim, logo olmamalı. Bu şekilde olan ilanlar KESİNLİKLE yayınlanmaz.
 
Ürünümün satıldığını nasıl öğreneceğim ?
Ürün satışınız gerçekleştikten sonra, sisteme üye olurken vermiş olduğunuz telefon numarasına sms olarak ve e-posta adresinize elemegibunlar.com tarafından SİPARİŞİNİZ VAR bilgisi iletilir.
 
Ürünüm satıldı, siparişiniz var bilgisi geldikten sonra ne yapacağım?
Alıcının adresini alın
Sisteme giriş yaparak Bana Özel/Sattıklarım sayfanızdan bu bilgilere ulaşabilirsiniz.
Ürünü kargolayın
Ürün sayfasında belirttiğiniz süre içinde ürünü kargoya verin. Örneğin, ürününüzü listelerken kargo gönderim süresi olarak "Ertesi Gün" kargolanır seçeneğini işaretlediniz, bu durumda satış tarihinden sonraki 1 iş günü içinde ürünü kargoya vermelisiniz. Bu aşamada eğer ürününüz elinizde var ise kargo için hazırlayabilir, ya da sipariş üzerine üretiyorsanız üretime başlayabilirsiniz. Lütfen ürününüzü ekleme aşamasında belirttiğiniz süre içerisinde gönderime hazırlamaya özen gösterin.
Ürünü kargoya verdikten sonra kargo takip bilgilerini Bana Özel/Sattıklarım sayfanızdan sisteme girin.
 
Sadece sipariş üzerine satış yapıyorum
Sipariş üzerine satacağınız ürünü eklerken, Ürün detaylarınızı ekleyeceğiniz sayfada bulunan, ürün durumu bölümünde yer alan SİPARİŞ ÜZERİNE ÜRETİLİR maddesini seçmelisiniz.
Sipariş üzerine üretilen ürününüzle ilgili, ilan açıklama kısmına siparişinizi kaç günde tamamlayacağınızı ve ürünü kaç iş günü içerisinde teslim edeceğinizi (15 gün gibi…) belirtmek durumundasınız. Bunun dışında tarafınıza SİPARİŞİNİZ VAR bilgisi geldikten sonra lütfen alıcı ile irtibata geçerek, alıcının istemiş olduğu ürün rengi, bedeni, malzemesi vs. gibi bilgileri teyit edin ve belirttiğiniz tarihte ürünü teslim etmek üzere üretime geçin.
Alıcı bu açıklamanızı belirtmediğiniz bir ürünü satın almış ve siz sipariş üzerine ürettiğiniz ürünün gerekli açıklamalarını belirtmemiş iseniz, alıcı ürün almaktan vazgeçme hakkına sahiptir.
 
Ürünümün ödemesini ne zaman alacağım?
Alıcılar ürününüz sadece kredi kartı ile satın alabilirler. Satılan ürünün bedeli otomatik olarak tahsil edilip, ürün teslim edilip onaylanana kadar elemegibunlar.com’un havuz hesabında bekletilir. Ürününüzü kargoya verdikten sonra kargo takip numarasını sisteme girmenizle alıcı onay süreci başlar. Alıcı kargo eline ulaştığı zaman 3 gün içerisinde ödeme onayı vermelidir.
3 gün içerisinde onay vermediği durumda alıcıya elemegibunlar.com tarafından hatırlatma mesajı gönderilir. Hatırlatma mesajından sonra alıcı hala ürünü onaylamaz ise 24 saat içerisinde ürün satışı otomatik olarak onaylanır. Hesabınıza aktarılacak olan miktar alıcının ürününüz için ödediği miktar üzerinden %10 işlem bedeli kesildikten sonra hesabınıza yatırılır.

Ödemeler haftalık olarak hesabınıza yatırılır. Salı gününe kadar onaylanan satışların ödemeleri Çarşamba günü, Çarşamba ve sonraki günler onaylanan satışların ödemeleri ise sonraki hafta Çarşamba günü hesabınıza aktarılır. Hesabınıza aktarılacak olan miktar alıcının ürününüz için ödediği miktar üzerinden %10 işlem bedeli kesildikten sonra hesabınıza yatırılır. Resmi tatil ve bayramlarda ödeme yapılmaz. Ödeme aşamasında herhangi bir sorun yaşamanız halinde İletişim sayfasındaki form üzerinden ya da telefonla bizden destek alabilirsiniz.
 
Kargom (ürünüm) alıcıya ulaştı ama alıcı ürüne ödeme onayı vermedi ne yapmam lazım?
Kargo alıcıya ulaştıktan sonraki 3 gün içinde onay vermez ise kendisine, elemegibunlar.com tarafından 24 saat içinde onay vermezse onay vermiş sayılacağına dair bir uyarı mesajı yollanır. Bu mesaj aynı zamanda satıcıya da gider. Hatırlatma mesajından sonra alıcı hala ürünü onaylamaz ise 24 saat içerisinde ürün satışı otomatik olarak onaylanır.
 
Önemli
Elemegibunlar.com dışında işlem gerçekleştirmek için bir satıcıyla irtibat kurmanız ve kendisine site harici işlem gerçekleştirmeyi teklif etmeniz kural ihlalidir ve üyelik iptalini gerektirir. elemegibunlar.com bütün üyeleri için güvenli ve adil bir ticaret ortamı sağlamaktadır. Bu nedenle elemegibunlar.com haricinde yaptığınız alışverişlerde yaşayacağınız herhangi bir problem veya mağduriyet elemegibunlar.com’u bağlamaz.

Hakkımızda

Biz Kimiz? Basında Biz İletişim

Müşteriler

Alıcı Rehberi Nasıl Üye Olurum? Kredi Kartı ve Ödeme Güvenliği Sıkça Sorulan Sorular

Satıcılar

Satıcı Rehberi Satış Süreci Nasıl Ürün Eklerim? Kurumsal Üyelik Başarılı Satıcı Olmanın İpuçları

Gizlilik ve Kullanım

Gizlilik Politikası Kullanıcı Sözleşmesi İlan Verme Kuralları Kullanım Koşulları İptal ve İade

Bizi Takip Edin

Facebook Twitter Instagram Google+
© Copyright 2015-2024 elemegibunlar.com
Elemegi.com KOSGEB tarafından desteklenmektedir.