El Emeği
Giriş Yap Üye Ol Satış Yap
Sepetim
0,00 TL
Giyim
Takı
El Sanatları
El Örgüsü İşleri
İşleme & Nakış & Dantel
Ev Tekstili
Bebek ve Çocuk
Amigurumi
Dokuma
Özel Günler
Malzemeler
Müşteriler
Satıcılar
Hakkımızda
Sözleşmeler ve Kurallar
Satış Süreci

NE TÜR ÜRÜNLER EKLEYEBİLİRİM?
Sitemizde satış yapabilmeniz için tek şart var; kendi yaptığınız el emeği ürünü listelemeniz. El örgüsünden, ebru sanatına, ahşap işlemeden, dokuma işine, boncuk işinden, takı tasarımına ve seramikten, vintage ürünlere kadar el emeği olan her türlü ürününüzü burada satabilirsiniz. Her türlü gıda ürünleri, fabrikasyon olarak üretilmiş ürünler, yasalara uygun olmayan ya da kaçak ürünler, markalı ürünlerin sahtelerinin El Emeği'nde satılması yasaktır. Bu tür ürünler inceleme aşamasında reddedilir ve listelenmezler. El Emeği'ne üye olmak ve sınırsız sayıda ürün listelemek tamamen ücretsizdir.


ÜYE OLUN
Sitemize üye olmak çok kolay! Üye olmak için sayfanın sağ üst bölümünde yer alan Üye Ol linkine ya da buraya tıklayabilirsiniz. Sizinle üye olurken belirttiğiniz e-posta adresi ve cep telefonu numarası üzerinden iletişim kuracağımız için bu bölümleri hatasız doldurmaya özen gösterin. Üye adınızı seçerken içinde Türkçe karakter, boşluk ya da noktalama işareti bulunmamasına dikkat edin. Kendinize kolay tahmin edilemeyecek, mümkünse içinde hem harf hem de rakam barındıran bir şifre belirleyin. Üyeliğinizi tamamlayınca belirttiğiniz e-posta adresine bir aktivasyon e-postası gelecektir. Gelen e-postadaki linke tıklayarak üyeliğinizi aktif edin.


ÜRÜNÜNÜZÜN FOTOĞRAFLARINI ÇEKİN
Ürününüzün fotoğraflarını çekereken cep telefonu ya da fotoğraf makinenizin Kare Fotoğraf moduna getirin. Kare fotoğraflar ürünlerinizin sitede daha iyi görünmesini sağlayacaktır. Ürününüzü açık renk, mümkünse beyaz bir zeminin üzerine yerleştirin. Fotoğraflarınızı aydınlık bir ortamda çekin. Işık kaynağınızın direkt olarak ürünü aydınlatmasını sağlayın ve çevredeki nesnelerin gölgesinin fotoğrafta görünmemesine dikkat edin. Alıcıların ürünü daha iyi görmesi için farklı açılardan ayrıca yakından detay fotoğraflarını çekin. Her bir ürün için 15 adede kadar fotoğraf ekleyebilirsiniz.


ÜRÜNÜNÜZÜ SİTEYE EKLEYİN
Ürününüzü siteye eklemek için giriş yaptıktan sonra sayfanın sağ üst kısmında yer alan Satış Yap linkine ya da buraya tıklayın. İlk adımda ürününüzün listelenmesini istediğiniz kategoriyi seçip sonraki adıma geçin. İkinci adımda ürününüzün başlığı, açıklamaları, fotoğrafları, gönderim koşulları gibi diğer bilgileri girin. Bu bölüm ile ilgili daha detaylı yardım için buraya tıklayabilirsiniz. Sonraki adımda ürününüz ekibimiz tarafından incelenmek üzere kaydedilecektir. İnceleme ardından size ürününüzün sitede yayınlanmaya başladığına dair bir e-posta gönderilecektir. İnceleme süresi ekibimizin yoğunluğuna göre 1 ila 6 saat sürmektedir.


SİPARİŞİNİZ VAR!
Alıcılar ürününüz kredi kartı ile satın alabilirler. Satılan ürünün bedeli otomatik olarak tahsil edilip, ürün teslim edilip onaylanana kadar havuzda bekletilir. Alıcının ödemesi onaylandığı zaman size e-posta ve SMS ile bilgi verilir. Siteye giriş yaptıktan sonra Bana Özel - Sattıklarım bölümünden siparişinizi görüntüleyebilirsiniz. Bu bölümde alıcının ad, soyad, telefon ve adres bilgileri yer alır. Bu aşamada eğer ürününüz elinizde var ise kargo için hazırlayabilir, ya da sipariş üzerine üretiyorsanız üretime başlayabilirsiniz. Lütfen ürününüzü ekleme aşamasında belirttiğiniz süre içerisinde kargoya hazırlamaya özen gösterin.


ÜRÜNÜ KARGOYA VERİN
Ürününüz hazır olduğu zaman kargoda zarar görmeyecek şekilde paketledikten sonra sitede yer alan Bana Özel - Sattıklarım bölümündeki alıcı bilgilerini kendi gönderici bilgilerinizle beraber pakete iliştirin. Ürününüzü listelerken "Kargo Alıcıya Ait" olarak işaretlediyseniz alıcı ödemeli, "Ücretsiz Kargo" işaretlediyseniz kargo ücretini ödeyerek paketinizi kargo firmasına teslim ediniz. Paketinizi teslim ettikten sonra firmadan Takip Numarasını almayı unutmayın. Aldığınız takip numarasını yine Bana Özel - Sattıklarım bölümünden sisteme kaydediniz.


ÜRÜN TESLİM EDİLDİ!
Ürününüzü kargoya verdikten sonra kargo takip numarasını sisteme girmenizle alıcı onay süreci başlar. Alıcı kargo eline ulaştığı zaman ürüne onay vermelidir. Eğer kargo teslim edilmesine rağmen alıcı onay vermez ise takip bilgisini girdiğiniz tarihten itibaren 3 gün içerisinde alıcıya otomatik olarak hatırlatma mesajı gönderilir. Hatırlatma mesajından sonra alıcı hala ürünü onaylamaz ise 48 saat içerisinde ürün otomatik olarak onaylanır. Teslimat aşamasında herhangi bir sorun yaşamanız halinde İletişim sayfasındaki form üzerinden ya da telefonla bizden destek alabilirsiniz.


ÖDEMENİZ HESABINIZA AKTARILDI
Alıcı onayı ile tamamlanan satışlarınızın ödemeleri haftalık olarak hesabınıza yatırılır. Salı gününe kadar onaylanan satışların ödemeleri Çarşamba günü, Çarşamba ve sonraki günler onaylanan satışların ödemeleri ise sonraki hafta Çarşamba günü hesabınıza aktarılır. Hesabınıza aktarılacak olan miktar alıcının ürününüz için ödediği miktar üzerinden %10 işlem bedeli kesildikten sonra hesabınıza yatırılır. Resmi tatil ve bayramlarda ödeme yapılmaz. Ödeme aşamasında herhangi bir sorun yaşamanız halinde İletişim sayfasındaki form üzerinden ya da telefonla bizden destek alabilirsiniz.

Hakkımızda

Biz Kimiz? Basında Biz İletişim

Müşteriler

Alıcı Rehberi Nasıl Üye Olurum? Kredi Kartı ve Ödeme Güvenliği Sıkça Sorulan Sorular

Satıcılar

Satıcı Rehberi Satış Süreci Nasıl Ürün Eklerim? Kurumsal Üyelik Başarılı Satıcı Olmanın İpuçları

Gizlilik ve Kullanım

Gizlilik Politikası Kullanıcı Sözleşmesi İlan Verme Kuralları Kullanım Koşulları İptal ve İade

Bizi Takip Edin

Facebook Twitter Instagram Google+
© Copyright 2015-2024 elemegibunlar.com
Elemegi.com KOSGEB tarafından desteklenmektedir.